wtorek, 28 lipca 2015

Borówkowe owoce

Sezon na zbieranie borówki amerykańskiej  i tej leśnej czyli czarnej w pełni.
Borówka amerykańska ma tę przewagę nad borówką leśną czyli jagodą ,że ma większe owoce i przez to łatwiej się ją zbiera.
Ale czy aby ta prawda była tak do końca oczywistą prawdą ?
My w swoim ogrodzie mamy kilka krzaków borówki amerykańskiej, które kupiliśmy jeszcze w czasach gdy o borówce wiedzieliśmy tylko tyle ,że ma duuuużo owoców na jednym krzewie, są smaczne i nie brudzą aż tak bardzo jak jagody :)
Owszem znaliśmy też nazwy odmian ,które powinno się mieć jako właśnie te najlepsze , ale jak to bywa przy zakupie roślin w centrach ogrodniczych rzeczywistość czasem się rozmywa z tym co było na etykiecie ( czyli kolor kwiatu np. róż nie taki jak na etykiecie ,czy odmiana inna niż kupowaliśmy).
Stąd też w naszych borówkowych krzewach są odmiany borówek , które mają owoce podobne wielkością do jagody leśnej ,ale są i olbrzymy wielkości monety 5 złotowej.
Te wielkie kupowaliśmy gdy powiększaliśmy nasz areał borówkowy w sprawdzonej szkółce zajmującej się w głównej mierze borówką amerykańską.
Owszem zarówno te małe jak i duże są naprawdę smaczne i słodkie,ale zebranie wiadra borówek wielkości 5 zł, a wiadra tych maleństw to zasadnicza różnica. Tak więc jesienią po zbiorach krzewy rodzące maleństwa pójdą pod siekierkę :( , a ja póki co muszę je zebrać i przerobić na pyszne dżemy :)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz